Šporar hitro dočakal debi, Sporting premagal Maritimo

Sporting Lisboa

Ponedeljek je postregel še z dvema tekmama 18. kroga portugalske Lige NOS, V dresu Sportinga, ki je z 1:0 premagal Maritimo, je debitiral slovenski napadalec Andraž Šporar.

Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Sporting je edini zadetek dosegel v 76. minuti, ko je napad svoje ekipe sijajno spremljal in nato z natančnim strelom zaključil Cristian Alexis Borja.

Tekma je bila posebna za Andraža Šporarja, ki je po zanj burnem tednu ekstremno hitro dočakal na debi v dresu novega kluba. Špoki je v igro vstopil že že v 15. minuti, ko se je poškodoval napadalec Luiz Phellype. Ljubljančan je bil takoj nevaren za gol, a je iranski reprezentančni vratar Amir Abedzadeh z nogo ubranil nevarni diagonalni strel.

V 54. minuti je Šporar zatresel mrežo Maritima, a so sodniki s pomočjo VAR-a gol razveljavili. Slovenski reprezentant je pred zadetkom napravil prekršek.

Velikan iz Lizbone je sicer daleč za največjima rivaloma. Za Portom zaostaja za devet točk, za vodilno Benfico pa kar 19.

Na drugi ponedeljkovi tekmi je do zmage prišel še Rio Ave, ki je v gosteh z 2:1 premagal Vitorio Guimaraes.