Saj ni res, pa je – Pizzi zgrešil 3 od 4 enajstmetrovk!

Getty images/Octavio Passos

V tekmah 24. kroga prve portugalske lige v nogometu sta vodilna Porto in Benfica oba remizirala, kerog pa je obeležila nenavadna smola napadalca Benfice.

Print screen/SK

Nogometaši Setubala in Benfice so odigrali 1:1, povedli so domačini z golom Carlinhosa v 46. minuti, Benfica pa je z bele točke le pet minut kasneje izenačila. Strelec je bil Pizzi, ki je imel kasneje priložnost, da orlom prinese vse tri točke, a je “penal” zgrešil.

To pomeni, da je napadalec Benfice zgrešil že tretjo (!) enajstmetrovko v zadnjih dveh srečanjih rdečih, saj je bil na zadnji domači tekmi proti Moreirenseju dvakrat nenatančen.

Na lestvici portugalskega prvenstva vodi Porto s 60 točkami, Benfica jih ima 59, sledi Braga s 46 in Sporting našega Andraža Šporarja, ki ima 39 točk.