Benfica se predaja, Maritimo zmagal za Porto

Uncategorized 29. Jun 202020:50 > 20:57
Octavio Passos/Getty Images

Aktualni portugalski prvaki imajo vse manjše možnosti za ubranitev naslova. Na tekmi 29. kroga je ekipa iz Lizbone zabeležila drugi zaporedni poraz.

Orli so sicer odločno krenili v tekmo, toda domači Maritimo je bil v obrambi zelo organiziran. Nekaj priložnosti si je Benfica priigrala, toda odlično je branil vratar Maritima Amir. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Tudi v drugem delu igre favorizirani gostje niso našli poti do nasprotnikovih vrat. Svojega dne nista imela najboljša strelce lige – Carlos Vinicius in Pizzi. Maritimo je potrpežljivo čakal na svojo priložnost in jo dočakal. V 74. minuti je izjemen prodor uprizoril sijajni Nanu, stekel iz oči v oči z nasprotnikovim vratarjem, nato pa nesebično podal proti Correi, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Le 4 minute kasneje je Nanu ponovil vajo, le da je tokrat smetano polizal Pinho in postavil končnih 2:0.

Ekipa iz Madeire si je tako praktično že zagotovila obstanek v ligi.

Porto bi v primeru današnje zmage Benfici pobegnil za 6 točk. Zdi se, da zmaji korakajo proti 29. prvenstveni zvezdici.