Jorge Jesus znova na klopi Benfice

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Jorge Jesus bo znova sedel na klop Benfice, so potrdili v klubu. Portugalski strokovnjak bo drugič v karieri sedel na klop velikana iz Lizbone, ki ga je vodil tudi med letoma 2009 in 2015.

Po številnih špekulacijah v protugalskih medijih, so v klubu objavili, da so kontaktirali svojega nekdanjega trenerja, mu ponudili konkretno ponudbo za sodelovanje, a tudi, da je Jorge Jesus zelo hitro sprejel ponudbo.

Jesus je v svojem prvem letu pri Benfici klubu prinesel prvi naslov državnega prvaka po petih letih. Ekipa je v omenjeni sezoni utrpela samo dva poraza in dosegla 78 golov, za nameček pa v Evropski ligi prišla do četrtfinala, kjer je bil močnejši Liverpool.

Jesus je v naslednji sezoni osvojil pokalno tekmovanje, v Ligi prvakov pa v četrtfinalu priznal premoč Chelseaju. Izkušeni 66-letni trener je nazadnje sedel na klopi Flamenga iz Ria de Janeira.