Dva gola z igralcem manj: Zmaji do dvojne krone!

Uncategorized 1. Avg 202023:43 > 23:48
REUTERS/Pedro Nunes

Nogometaši Porta so na Portugalskem osvojili dvojno krono po tem, ko so v finalu pokala z 2:1 premagali Benfico.

Državni prvak je sijajno sezono zaključil z zmago na Coimbri nad velikim tekmecem.

Največ zaslug za to gre dvojnemu strelcu za Porto Chancelu Mbembi, ki je gola dosegel v 47. in 58. minuti.

Da je bilo slavje še slajše govori dejstvo, da so od 38. minute zmaji igrali brez izključenega Luisa Diaza. Tekmo je moral nato nekaj minut kasneje zapustiti še trener Sergio Conceicao a to ni zmotilo portugalskega prvaka, da ni prišel do lovorike.

Benfica je v 84. minuti iz enajstmetrovke uspela ublažiti poraz. Z bele točke je bil natančen Carlos Vinicius.

Za klub, ki domuje na stadionu Dragao je to že 17. pokalna lovorika toda prva po letu 2011. Takrat so tudi zadnjič osvojili dvojno krono.

Zanimivo, Porto je po sedmih zaporednih porazih v finalu pokala vendarle uspel premagati Benfico