Jokić odhaja v Rusijo!

Uncategorized 21. Feb 201715:06 > 15:15
Getty Images

Slovenski reprezentančni bočni branilec Bojan Jokić bo svojo športno pot nadaljeval v Rusiji. Leto in pol dolgo pogodbo je sklenil s prvoligašem iz Ufe.

Dolgo časa se je ugibalo kje bo svojo kariero nadaljeval Bojan Jokić, ki je nazadnje igral za Villarreal, s katerim se je razšel januarja letos. Govorice o vrnitvi v slovensko ligo je hitro zanikal, danes pa je postalo uradno, kateri bo Jokićev sedmi klub v karieri.

To je ruska Ufa, ki je lansko sezono v ruskem prvenstvu sklenila na 12. mestu, letos pa je po 17. krogih na osmem mestu. Jokić je pred selitvijo v Španijo igral še za Triglav, Gorico, Sochaux, Chievo in Nottingham Forest.

V dresu članske reprezentance je zaigral že 82-krat in je na večni lestvici uvrščen na tretje mesto. Z rednim igranjem bo zagotovo spet prvi kandidat za levo stran obrambe v četi Srečka Katanca.