Zenit do dvojne krone v Rusiji

Uncategorized 25. Jul 202017:50 > 17:51
Printscreen

Nogometaši Zenita iz Sankt Peterburga so v finalu Pokala Rusije z 1 : 0 premagali drugoligaša Himki in tako osvojili še drugo lovoriko v tej sezoni.

Čeprav so bili veliki favoriti v finalu proti drugoligašu Himkiju, so nogometaši Zenita do pokalne lovorike prišli z zmago z 1 : 0. Odločil je gol Artjoma Dzjube iz enajstmetrovke v 84. minuti tekme.

Zenit je bil nevarnejši, proti golu tekmeca je streljal kar 14-krat, toda vratar Ilja Lantarov je bil zelo zanesljiv, zabeležil je šest obramb. Najbolj se je izkazal v 51. minuti, ko je fenomenalno reagiral po poskusu Azmuna po kotu, ubranil je tudi nekaj nevarnih poskusov Dzjube.

V 84. minuti je Jevgenij Gapon v kazenskem prostoru podrl napadalca Zenita Malcoma, sodnik pa je dosodil enajstmetrovko. Artjom Dzjuba je ohranil mirno kri in njegov zedetek je Zenitu zadoščal za zmago.

Za Zenit je to peti naslov pokalnega zmagovalca, prvi po sezoni 2015/16.

Himki, ki je prvič igral v finalu pokalnega tekmovanja, je v letošnji sezoni v drugi ligi (ta je bila skrajšana zaradi epidemije koronavirusa) osvojil 2. mesto in bo prihodnje leto igral v prvi ruski ligi.