Celtic v pokalnem Old firm derbiju osmešil Rangers

Uncategorized 15. Apr 201817:23 > 17:28
Ian MacNicol, Getty Images Sport

Nogometaši Celtica so se z zmago nad večnimi rivali z drugega konca reke Clyde uvrstili v finale škotskega FA pokala.

Nova epizoda najstarejšega večnega derbija na svetu je postregla z enostranskim “prometom” in novo porcijo Celtica Rangersu. Zeleno-beli so slavili s 4:0, zmaga pa bi bila lahko tudi še višja.

Aktualni škotski prvaki so do vodstva prišli v 22. minuti, ko je sijajen gol dosegel Tom Rogić, na 2:0 je povišal Callum McGregor v 38. minuti.

V nadaljevanju so domači prišli še do dveh golov, oba so dosegli z bele točke. Prvi je bil prava mojstrovina Mousse Dembeleja, ki je v 52. minuti izvedel “panenko”, v 78. minuti je končni rezultat postavil Olivier Ntcham.

Tekmo so v prvem polčasu za nekaj trenutkov prekinili baloni, ki so billi del koreografije gostujočih navijačev, gledalci pa so se pred prvim sodnikovim žvižgom spomnili žrtev legendarne tekme s stadiona Hilsborough.

Celtic se bo za pokalno lovoriko – četrto zaporedno –  19. maja boril proti ekipi Motherwella.