Old Firm: Celtic prvi pokoril Ibrox v 2016

Mark Runnacles/Getty Images

Nogometaši Celtica so svojim navijačem podarili idealno novoletno darilo, potem ko so na največjem škotskem derbiju po preobratu z 2:1 odpravili Rangers.

Old Firm so bolje začeli Rangersi, ki so z zadetkom Kennyja Millerja povedli v 12. minuti, Celtic je izenačil v 33. minuti z zadetkom Mousse Dembeleja, derbi pa je v 70. minuti odločil Scott Sinclair. Za Rangerse je bil to prvi poraz na njihovem Ibroxu v letu 2016, Celtic pa je v 20. krogu prišel do zmage številka 19 in ima ob tekmi manj velikih 19 točk prednosti pred večnimi rivali.

Zmaga Celtica bi lahko bila še izdatnejša. Dembele je v 50. minuti zadel prečko, a tresel se je tudi okvir vrat Celtica, ko je nekaj sreče po diagonalnem strelu zmanjkalo Millerju.

V škotski Premier ligi sledi krajši zimski premor, ki bo dolg štiri tedne. V naslednjem krogu Celtic 25. januarja čaka St. Johnstone, Rangers pa Motherwell.