Pepe, Adebayor, Eto'o, Skubic – Turška liga na SK!

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Navadili ste se, da od Sportkluba vedno dobite le najboljše, mi smo se potrudili, da vas ne razočaramo niti letos. Od sezone 2017/18 boste na programih najbolje gledane športne televizije v regiji imeli možnost, da spremljate tekme turške nogometne lige.

Na programih Sportkluba si boste vsak krog lahko ogledali štiri najbolj zanimive obračune. Ob Premier ligi, La ligi, ruskem, nizozemskem, portugalskem, škotskem, danskem, kitajskem, japonskem, avstrijskem, švicarskem in ukrajinskem prvenstvu ter številnih pokalnih tekmovanj, je ponudba Sportkluba bogatejša še za eno vrhunsko tekmovanje – Turško ligo!

Da je turški nogomet v totalni ekspanziji, potrjujejo številnih prihodi izjemno kvalitetnih in dragih nogometašev. Pepe, Alvaro Negredo, Fernando, Bafatembi Gomis, Gaël Clichy, Mathieu Valbuena in Aruna Kone, če omenimo le nekatere. Med “staroselce” lahko prav tako štejemo nekaj slovitih imen: Samuel Eto’o, Robin van Persie, Emmanuel Adebayor, Ricardo Quaresma, Ryan Babel

V Turčiji igra tudi lepo število nogometašev iz nekdanje skupne države pa tudi Slovenije. Najvidnejši pečat je za zdaj pustil Nejc Skubic, ki je bil veliki junak Konyasporja ob zmagi v turškem superpokalu proti Bešiktašu, ko je v zaključku srečanja ohranil mirno kri in iz najstrožje kazni zadel za končnih 2:1.

V Turčiji si kruh služijo še štirje Slovenci: Rajko Rotman (Göztepe), Etien Velikonja (Genclerbirligi), Sašo Fornezzi (Antalyaspor) in Miral Samardžić (Akhisar).

Prvi prenos vas čaka že nocoj, ko Basaksehir ob 20:45 gosti Burso.

Razpored prenosov 1. in 2. kroga:

11. 08. Bašakšehir – Bursa 20:45
12. 08. Göztepe – Fenerbahče 20:45