Galatasaray je dobil mestni derbi proti Fenerbahceju

Uncategorized 23. Feb 202018:30 > 18:31
SK

Carigrajski derbi je pripadel Galatasarayu, ki je zabeležil zelo pomembne 3 točke v boju za naslov turškega prvenstva. Fenerbahce je padel na domačem terenu.

Nogometaši Galatasaraya so dobili gostujočo tekmo proti Fenerbahceju. Levi so zmagali z rezultatom 3:1.

Fenerbahce je tekmo odprl bolje. Domači so dosegli vodilni zadetek v 21. minuti. Enajstmetrovko je uspešno realiziral Max Kruse.

Nogometaši Galatasaraya so zrežirali popoln preobrat. Izenačili so v 40. minuti, ko je zadetek dosegel Ryan Donk. Aktualne turške prvake je v vodstvo popeljal Radamel Falcao v 80. minuti. Kolumbijec je bil natančen z bele točke. Zadnji žebelj v krsto Fenerbahceja je bil zadetek Onyekurua v 97. minuti.

Tekma je bila zelo napeta in nervozna. Glavni sodnik Halil Meler je imel izjemno težko delo. Glavni delilec pravice je pokazal kar 12 rumenih in 2 rdeča kartona. Izključena sta bila Deniz Turuc in Younes Belhanda.

Miha Zajc, nogometaš Fenerbahceja, ni dobil priložnosti za igro.

Galatasaray je skočil na drugo mesto v turški Super ligi. Čaka nas izjemno zanimiv boj za prvaka. Vodilne 3 ekipe – Trabzonspor, Galatasaray in Istanbul Basaksehir imajo enako število točk.