Turki potrdili: Superliga se nadaljuje 12. junija

Uncategorized 28. Maj 202017:59 > 18:03
REUTERS/Umit Bektas

Čeprav v Turčiji še niso dobili bitke z epidemijo koronavirusa, se je tamkajšnja nogometna zveza odločila, da je čas, da se nogomet vrne. Turška Superliga se bo na kanale Sportkluba vrnila 12. junija.

Kot so zapisali pri novinarski agenciji Anadolu, turška zveza sporoča, da je vse pripravljeno za povratek profesionalnega nogometa. Turška Superliga se bo vrnila 12. junija, za nadaljevanje sezone pa so bili vsi klubi. Ob ligaškem tekmovanju se bo 16. in 18. junija nadaljeval tudi turški pokal. Takrat bosta na sporedu povratni tekmi polfinala, tudi to tekmovanje pa boste lahko spremljali na Sportklubu.

Fifa in Uefa sta ves čas sporočali, da je potrebno prvaka in ekipe, ki bodo izpadle, dobiti na zelenici. Uspelo nam je doseči dogovor, ki dopušča, da sezono končamo s tekmami,” so zapisali pri turški nogometni zvezi.

Ob vsem tem bo Turčija letos gostila še finale lige prvakov, ki naj bi potekal v Carigradu. Da velemesto ne bi izgubilo pravice do gostiteljstva, so Turki pohiteli s povratkom nogometa.