Konec velike kariere: Emre v pokoj po 24 letih!

Uncategorized 15. Avg 202018:17 > 18:19
Ozan Kose/EuroFootball/Getty Images

Legendarni turški nogometaš Emre je po 24 letih bogate kariere vendarle sklenil, da je bilo profesionalnega igranja dovolj.

40-letni vezist je odločitev o upokojitvi sporočil prek družbenih omrežij. “Ko sem bil še otrok, sem sanjaril le o enem. Da postanem nogometaš. Nikoli nisem želel čisto nič drugega. Pravijo, da je usoda zaljubljena v trud in na koncu sem dobil še več od teh sanj,” je napisal dolgoletni član turške nogometne reprezentance.

Leta 1996 se je izkazal v dresu Galatasaraya, kjer je nastopil do leta 2001, v zapisu na Instagramu pa je lepe besede namenil tudi Fenerbahčeju, kjer je sklenil svojo športno pot.

Ta klub ni za vsakega. Ko se bojuješ v dresu Fenerja, čutiš posebno čast, navijačem pa sem neizmerno hvaležen, saj me na ulicah Carigrada opominjajo na to, da sem nekaj posebnega. Z menoj so se smejali in jokali,” je zapisal Emre, ki je v dresu Fenerbahčeja igral v sezonah 2008-12 in 2013-15.

Poleg carigrajskih vleikanov je Emre oblekel tudi drese Interja, Newcaslta, Atletica in Bašakšehirja. Za turško izbrano vrsto je zbral 101 nastop.