Nora tekma v Kopru, ki je osrečila Olimpijo

Nogomet 25. Maj 202122:30 > 26. Maj 2021 2:14 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije so v finalu slovenskega pokala na Bonifiki v Kopru z 2:1 premagali Celjane. Ljubljančani so se razveselili sedme pokalne lovorike, Celjani ostajajo pri eni sami. V svojem desetem pokalnem finalu so klonili še devetič.

Poglej še:

Po pol ure otipavanja in merjenja moči na daljavo je na Bonifiki završalo. Po hudi napaki celjskega kapetana Žana Zaletela, ki je žogo preskočil misleč, da je nekdo od njegovih soigralcev za njim, a se je uštel, podaja Radivoja Bosića je prišla do neoviranega napadalca Olimpije Đorđeja Ivanovića, ki je močno sprožil.

Vratar Celja Gregor Rozman mu je prvi strel ubranil, odbitek pa je Srb le pospravil za njegov hrbet in povedel Olimpijo v vodstvo. Navijači Olimpije, ki so v Kopru v večini, so velikega veselja ponoreli.

Celjan, ki so bili v prvem polčasu povsem nenevaren nasprotnik, so že v prvih sekundah drugega polčasa izenačili na 1:1. Za Celjane je zadel, kdo drug kot vroči Ivan Božić. To je bil že njegov peti zadetek na zadnjih štirih tekmah.

Akcijo za izenačenje je začel Žan Benedičič, ki je pravi čas v ogenj poslal Božić, ki je rutinirano premagal Nejca Vidmarja, ki je tokrat dobil prednost pred Žigo Frelihom.

Celje : Olimpija 1:2 (0:1)

Finale pokala Slovenije, stadion Bonifika. Sodnik: Dragoslav Perić.

Strelci: 0:1 Ivanović 32., 1:1 Božić 46., 1:2 Kapun 53.

Celje: Rozman, Kerin (od 80. Vego), Stojinović, Zaletel, Kadušić, Benedičič, Šporn (od 74. Novak), Vrbanec, Kuzmanović (od 80. Matjašič), Božić, Sokler (od 56. Dangubić).

Olimpija: Vidmar, Maksimenko (od 89. Pavlović), Korun, Delamea Mlinar, Bosić (od 84. Kurež), Boakye, Elšnik, Kapun (od 78. Pungaršek), Ostrc, Ivanović (od 89. Perović), Vombergar.

Rumeni kartoni: Benedičič, Dangubić, Božić; Boakye, Ostrc, Elšnik, Pungaršek, Frelih, Pavlović.
Rdeči karton: /

Fotogalerija s finala pokala med Olimpijo in Celjem (foto: Uroš Skaza):

Olimpija se v Kopru veseli sedme pokalne lovorike. Foto: Uroš Skaza
Celjski navijači so po finalu pokalnega tekmovanja spet razočarani.

Kapun junak Olimpije, prečka rešila Vidmarja

Veselje Štajercev se še dobro ni poleglo, ko so Ljubljančani spet povedli. Šest minut kasneje je znova nezbrano obrambo Celja matiral Nik Kapun in Olimpijo znova popeljal v prednost. Po prodoru Ivanovića, ki je ‘slalomiral’ med obrambo, njegova podaja z nekoliko sreče mimo Zaletela prišla do Kapuna, ki je mojstrsko zadel v levi zgornji kot vratarja Rozmana in  poskrbel za novo vodstvo zmajev iz Ljubljane.

V 67. minuti je ljubljanskim navijačem zastal dih. Po odvzeti žogi so zapretili Celjani. Za poskus loba se je odločil Božić in že premagal Vidmarja, ljubljanskega čuvaja mreže pa je nato rešila prečka. Ostalo je pri 2:1 za Olimpijo.

Razplet finala osrečil Domžale

Nogometaši Domžal so četrti predstavnik Slovenije, ki bo ob Olimpiji, Mariboru in Muri Slovenijo v sezoni 2021/22 zastopal v Evropi. Domžalčane kot četrtouvrščene v slovenskem prvenstvu čakajo kvalifikacije za novo evropsko Konferenčno ligo.