Costi London ni všeč, pa želi na Kitajsko

Premier Liga 10. Apr 201711:43 > 11:44
Getty Images/Ian Walton

Ime napadalca Chelseaja Diega Coste se spet omenja v pogovorih za prestop na Kitajsko. Brazilcu je v klubu udobdno, le v Londonu se ne počuti srečnega, kar bi lahko izzvalo prestop v megabogat kitajski nogometni klub.

Kitajski nogometni klub Tianjin Quanjian je spet stopil v pogovore za brazilskega napadalca Diega Costo in mu ponudilo tedensko plačo okoli 700.000 evrov, kar je le nekaj manj od najbolje plačanega nogometaša na svetu, Carlosa Teveza, ki je pozimi prestopil v Šanghaj. Chelsea je ponudbo za Costo že zavrnil.

Medtem je njegovo nezadovoljstvo z življenjem v Londonu razlog, zakaj bi Brazilec lahko iskal novo sredino na Kitajskem.

“Srečen sem v Chelseaju, a tega ne morem reči za življenje v Londonu. To je nekaj povsem drugačnega in ni v povezavi s klubom. Chelsea mi je dal veliko, sem v ekipi, ki zmaguje in to me motivira, ampak v nadaljevanju bomo videli kakšna bo moja prihodnost,” je dejal Costa.

Costa je v letošnji sezoni dosegel 17 zadetkov v Premier ligi, tisti, ki bi lahko nadomestil njegov strelski izkupiček pa je Romelu Lukaku, ki letos igra za Everton, a bo po koncu sezone po vsej verjetnosti iskal novega delodajalca. Kot eno izmed zamenjav za Costo se omenja tudi čilenskega nogometaša pri Arsenalu Alexisa Sancheza.