Brodolom Liverpoola na Villa Parku

Premier Liga 4. Okt 202022:01 > 22:06
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Aston Villa je šokirala nogometno javnost in aktualne angleške prvake razbila kar s 7:2.

Sportklub Slovenija

Aston Villa je na svojem Villa Parku razmontirala aktualne angleške prvake.

Domači so od prvega sodniškega žvižga kazali željo po odprti in napadalni igri. Na drugi strani pa je bil Liverpool povsem nerazpoznaven. Redsem se je sistem popolnoma razpadel, branilci so bili na trenutke povsem narobe postavljeni, poleg tega si je številne napake privoščil Adrian, ki je danes nadomeščal poškodovanega Alisssona.

Liverpool je prvič po letu 1963 dobil 7 golov na prvenstveni tekmi.

Ollie Watkins je postal šele deseti nogometaš, ki je v Premier ligi proti Liverpoolu dosegel hat-trick. To je nazadnje uspelu Dimitarju Berbatovu leta 2010 v dresu Manchester Uniteda.

Villa bi lahko slavila še z večjo prednostjo, saj so domači v zaključku tekme zatresli prečko, poleg tega pa nanizali še nekaj lepih priložnosti.

Villa je povedla že v 4. minuti. Po veliki napaki Adriana je mrežo Redsov načel Watkins. Bivši nogometaš Brentforda je vodstvo domačih podvojil v 22. minuti.

.Ko je v 33. minuti zaostanek Liverpoola znižal Salah, so mnogi menili, da se obeta velik preobrat, a so se pošteno zmotili.

Le 3 minute kasneje se je med strelce vpisal še John McGinn.

V 39. minuti je po lepi podaji Trezegueta z neposredne bližine žogo v mrežo potisnil Watkins in tako dosegel hat-trick. Sodniki so preverjali VAR, a kot se je kasneje izkazalo, ni bilo prepovedanega položaja.

Villa je na visokih obratih igrala tudi v 2. polčasu. Grealish je v 55. minuti podal do Barkleya in slednji je poskrbel zato, da je v mreži Adriana počila petarda.

Salah je nato znižal na 5:2, a to Ville ni ustavilo.

Strelski zabavi se je nato pridružil še Jack Grealish. Ta je 1. zadetek dosegel v 66. minuti, ko je Watkins hat-tricku dodal še asistenco.

V 75. minuti je znova zaspala obramba Liverpoola. McGinn je podal na levo stran, iz igre je izpadel Alexander-Arnold, ki je bil povsem narobe postavljen, Grealish je stekel sam proti vratom Adriana in ga premagal s prefinjenim, predrznim strelom.

Liverpool je doživel brodolom.

Aston Villa je zabeležila 3. zmago v letošnji sezoni in je poleg Evertona edina ekipa s 100% izkupičkom. Varovanci Smitha so se zavihteli na 2. mesto, Liverpool pa je padel na peto.