Bale poskrbel za zmago Tottenhama!

Premier Liga 1. Nov 202022:06 > 22:11
Mike Hewitt, Getty Images

Spursi so z 2:1 premagali Brighton in tako skočili na 2. mesto ter se vodilnemu Liverpoolu približali na samo 2 točki.

Tottenham je v vodstvo prišel v 13. minuti. Harry Kane je priigral enajstmetrovko in jo tudi sam uspešno realiziral ter tako dosegel 6. zadetek v sezoni.

Spursi sicer v prvem polčasu nikakor niso blesteli, Brighton je bil celo podjetnejši.

Galebi so do izenačenja prišli v 56. minuti po zelo sporni situaciji. White je z drsečim štartom zaustavil Hojbjerga, a Scott ni dosodil ničesar. Do žoge so prišli nogometaši Brightona, ki so tako nadaljevali z akcijo, s katere so tudi izenačili. Po podaji Grossa je zadel desni bočni branilec Lamptey. Spursi so takoj obkrožili glavnega sodnika, ki se je znašel pod velikim pritiskom. Na delu je bil VAR, a po čudežu je zadetek obveljal.

Zagotovo bi poslušali zanimive pritožbe vedno kontrovernega Joseja Mourinha, a njegova četa je vendarle prišla do vodilnega zadetka.

Alderweireld je iz osrčja obrambe krasno, z diagonalno podajo, zaposlil Reguilona ne levi strani. Španec je v kazenskem prostoru našel Balea in Valižan je z glavo premagal nemočnega Sancheza.

Bale za za Tottenham zadel po 7 letih in 166 dnevih.

Londončani so skočili na 2. mesto. Po sedmih krogih imajo 14 točk, za vodilnim Liverpoolom zaostajajo zgolj za 2 točki.