Villa razbila Arsenal na Emiratesu

Premier Liga 8. Nov 202021:08 > 21:11
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Aston Villa je na Emiratesu slavila s kar 3:0 in tako zabeležila 5. zmagov v letošnji sezoni. Smithovi fantje tako na reprezentančni odmor odhajajo kot šestouvrščena ekipa.

Sportklub Slovenija

Villa je mrežo nasprotnika načela že po 46 sekundah. Izjemno podajo Grealisha je izkoristil McGinn, ki je s topovskim strelom razparal mrežo Lena. Ob strelu Škota je bil Barkley u prepovedanem položaju, a treba je poudariti, da nemškega vratarja ni oviral. Kljub temu je Atkinson po ogledu VARa zadetek razveljavil.

Arsenal je sicer bil podjetnejši, a topničarji niso imeli pravih idej. Na drugi strani pa so gostje nevarno pretili iz protinapadov.

Villa je vodilni zadetek dosegla v 25. minuti. Smithovi fantje so izpeljali krasno akcijo, ki se je končala z ostro podajo Targetta pred vrata Lena. V želji, da bi preprečil zadetek Trezegueta, je z drsečim štartom posredoval Bukayo Saka, a žogo je preusmeril v lastno mrežo.

Arteta je na začetku 2. polčasa v igro poslal Danija Ceballosa, a tudi španski virtuoz ni pripomogel k nevarnejši igri Arsenala.

Villa je še naprej pretila s protinapadov. V 72. minuti je po podaji Barkleya z glavo v mrežo pospravil Watkins. Bivši nogometaš Brentforda je vnovič v polno meril le 3 minute kasneje. Tokrat je bil v vlogi asistenta Grealish, ki je žogo iz svoje polovice popeljal pred vrata Arsenala in nato s podajo, v kateri je pokazal ogromno občutka in mehkobe, zaposlil Watkinsa. Ta je torej meril v polno in dosegel 6. zadetek v letošnji sezoni.

Aston Villa se je nato razigrala in Arsenal je bil popolnoma nemočen. Za vragolije je skrbel angleški reprezentant Jack Grealish.

Tekma se je končala z rezultatom 3:0.

Villa je tako skočila na 6. mesto. Ekipa iz Birminghama ima tudi tekmo manj od preostalih ekip, ki so pri vrhu.