V Manchestru brez navijačev, na Anfieldu do 2.000 ljudi

Premier Liga 26. Nov 202013:15 > 13:20
Pool via REUTERS/Paul Ellis

Decembra se bodo na nekatere angleške stadione vrnili navijači, ki bodo še dodatno poživili premierligaške tekme. Povratka na tribune pa se ne morejo veseliti v vseh angleških mestih, saj je ponekod v Veliki Britaniji situacija s koronavirusom zelo resna. V rdečih conah stadioni ostajajo zaprti.

Anglija je od jeseni naprej razdeljena na tri cone, ki določajo kako resno je epidemiološko stanje okolja. Jasno na to najbolj vpliva število okuženih, kar pomeni, da bodo navijači v Manchestru, ki je v najbolj resni coni, še naprej brez nogometa v živo. Možnost za okužbo je v Manchestru zelo velika, zato oblasti ne dopuščajo odprtja stadionov.

To seveda pomeni, da Old Trafford in Etihad ostajata zaprta.

Zanimivo je, da je v bližnjem Liverpoolu situacija veliko boljša. Anfield ni “rdeč”, zato bo lahko na tekme Liverpoola prišlo do 2000 navijačev. To velja tudi za Everton.

Povezano

Ob obeh klubih iz Manchestra brez navijačev ostajajo še Newcastle United, Leicester City, Leeds United in Aston Villa.

London, kjer domuje največ premierligaških klubov, je trenutno v enakem stanju kot Liverpool, zato bo lahko tekme Arsenala, Tottenhama, West Hama, Fulhama in Chelseaja v živo spremljalo do 2000 navijačev.

Na zelenem seznamu trenutno ni nobenega angleškega mesta. Ko se bo to zgodilo, bo lahko na stadion v tistem mesto prišli 4000 ljudi.