Cheick Tiote umrl med treningom

Premier Liga 5. Jun 201717:47 > 17:48
Stu Forster, Getty Images

Nekdanji vezist Newcastla Cheick Tiote je umrl v 30. letu starosti, potem ko se je med treningom s kitajskim Peking Enterprisom zgrudil in kasneje umrl.

Cheick Tiote se je zgrudil med treningom in bil hitro prepeljan v bližnjo bolnišnico, kjer je nekaj minut kasneje umrl. Uradni razlog za njegovo smrt je srčni infarkt.

Tragično novico je potrdil tudi agent preminulega nogometaša Emanuele Paladino. “Z veliko žalostjo potrjujem, da je moj klient Cheick Tiote umrl po kapi med treningom svoje ekipe v Pekingu. Več informacij ne smem izdati, prosimo pa, da se v naslednjih dneh spoštuje zasebnost njegove družine, ki preživlja težke trenutke.”

Novica o tragični smrti nekdanjega vezista Newcastla se je hitro razširila po družabnih omrežjih, kjer so se mu poklonili številni nogometaši in nogometni klubi.

Tiote je januarja postal član Pekinga, potem ko je kar sedem sezon poprej nosil dres Newcastla. Pred Newcastlom je branil barve Twenteja in Anderlechta, obenem pa je bil standardni član reprezentance Slonokoščene obale.