Bournemouth okrepil Jermaine Defoe

Premier Liga 29. Jun 201715:28 > 15:32
Steve Welsh, Getty Images Sport

Angleški reprezentant in dosedanji član Sunderlanda, je s "češnjami" podpisal triletno pogodbo, zaslužil pa bo 74.000 evrov tedensko.

Po sezoni, v kateri je veteran s 34. leti pokazal, da je še zmeraj pripravljen za igranje na najvišji ravni in je v dresu “črnih mačk” dosegel 15 golov ter si prislužil vpoklic v državno izbrano vrsto, se je odločil kariero nadaljevati v ekipi, ki jo s klopi vodi Eddie Howe. Poteza je logična, saj je Defoejev stari klub izpadel iz Premier lige.

Defoe je v Bournemouthu že igral in sicer v sezoni 2000/2001, ko je bil tja posojen od West Hama in v 28 tekmah dosegel 19 zadetkov. Defoe je v Premier League dosegel že 198 golov, v 18 sezonah pa igral že za kar 5 različnih ekip.

Zareprezentanco Anglije je zbral 95 tekem in dosegel 27 golov. Pred njim je “češnje” okrepil bosansko-hercegovski vratar Asmir Begović.