Bledi Everton proti Brightonu "napraskal" točko

Premier Liga 15. Okt 201716:32 > 16:38
Dan Istitene Getty Images Sport

V tekmi 8. kroga premiershipa je Brighton na jugu Anglije pričakal Everton - ekipi sta si razdelili točko (1:1), gledalci pa so bili priča izjemno razburljivemu zaključku srečanja.

Po mirnem in ne prav kakovostnem prvem polčasu, v katerem ni bilo zadetka, je zaključek vsekakor zaključil. Domači so do vodstva prišli v 82. minuti, ko je zadel Francoz Anthony Knockaert. Po izjemno slabi reakciji evertonove obrambe so domači prišli do dveh strelov v srcu šestnajstmetrskega prostora in drugi je končal v mreži.

Šest minut kasneje je Everton vendarle uspel priti do pomembne točke – gol je iz enajstmetrovke dosegel legendarni Wayne Rooney, kar je njegov tretji zadetek v tekoči sezoni.

Everton je imel celo priložnost za popoln izkupiček, v sodnikovem podaljšku je z bližine poskusil Kevin Mirallas, a je vratar “galebov” Mathew Ryan odlično posredoval. Po osmih krogih imata obe moštvi 8 točk in si delita 14. mesto.