Claude Puel je novi trener Leicester Citya

Paul Gilham, Getty Images Sport

Leicester City ima novega managerja in to je Claude Puel, ki je z lisicami podpisal triletno pogodbo.

Claudion Rannieri je z Leicester Cityem dosegel nekaj nemogočega, osvojil naslov v Premier League. Vse od naslova dalje pa lisicam ne gre vse po načrtih. Že v lanski sezoni je ekipo prevzel Craig Shakespeare, ki pa je prejšnjo nedeljo dobil odpoved. Sedaj pa je na njegovo mesto sedel Claude Puel. Zaradi slabih rezultatov in slabega položaja na lestvici so se lastniki odločili za menjavo trenerja.

Nekdanji trener Southamptona je z lisicami podpisal triletno pogodbo.

“Veliki privilegij je biti manager Leicestra, klub katerega ambicije so vedno visoke. Vedno mi je v veselje pomagati klubu k nadgradnji dosedanjih uspehov. Veselim se dela z lastniki, igralci, trenerji in nadejam se, da bomo kaj hitro zadovoljili navijače,” je po svojem prihodu dejal Puel.

Puel je pred tem vodil že Southampton v Franciji pa Monaco, Lille, Lyon in Nico.