Dalglish: Salah ima eno slabo navado

Premier Liga 17. Nov 201710:05 > 10:08
Stu Forster Getty Images Sport

Legendarni igralec in trener Liverpoola Kenny Dalglish je navdušen nad igrami Mohameda Salaha v njegovi prvi sezoni na Anfieldu.

Kenny Dalglish je izjemno zadovoljen nad doprinosom reprezentanta Egipta k igram in rezultatom Liverpoola. Mohamed Salah je na 17 obračunih dosegel 12 zadetkov, Dalglish pa pravi, da uživa, ko ga gleda na igrišču.

Mo ima to eno slabo navado, ki se ji ne želi odreči – rad dosega zadetke,” se je pošalil legendarni Škot. “Včasih se zgodi, da klubi popolno odgovarjajo igralcem, kot tudi, da igralec odgovarja klubu. Zdi se, da je Salah zelo hitro uspel najti odlično vez s klubom, soigralci in strokovnim štabom. Do sedaj je bil izjemen. Nadejam se, da bo to dolgo trajalo,” je nadaljeval Dalglish, ki ga je ob debiju v majici angleške reprezentance navdušil tudi mladi Joe Gomez: “Joe si zasluži vse pohvale za posvečenost in resnost, s katerima je pristopil reprezentačnim obračunom, sploh po tisti težki poškodbi, po kateri se je vrnil na igrišče. Njegov napredek je sijajen. Sedaj izgleda kot igralec, pred katerim je sijajna prihodnost. Enako velja za Solanekeja. Nisem ga veliko gledal, toda on točno ve, kje je gol in ima občutek za žogo. Skupaj sta sijajna dvojica za prihodnost.”

Dalglish že od samega začetka podpira tudi delo Jürgena Kloppa, za katerega meni, da je pravi človek za redse, ter da bo mladim igralcem pomagal, da napredujejo v pravi smeri. “Včasih moraš pomisliti, da je Klopp rojen za trenerja Liverpoola. Ima vse, kar so pred njim imeli uspešni trenerji Liverpoola. Entuziazem, skromnost, fenomenalen in čvrst odnos z igralci – on je sijajen človek in sijajen za Liverpool. Nikoli ne moreš pripeljati vse, ki jih želiš, toda ne vem, kje bi lahko našli nekoga podobnega njemu. Ta klub je v zelo dobrih rokah. Za nas je fenomenalno, da ga imamo in mislim, da nam bo, ko se bo odločil za pokoj, v vitrinah pustil vsaj nekaj trofej,” se nadeja King Kenny.