"Divji" Kane, sedmi hat-trick za zmago proti Burnleyu

Premier Liga 23. Dec 201720:22 > 20:24
Stephen Pond/Getty Images

Nogometaši Tottenhama so v 19. krogu Premier league s 3:0 ugnali Burnley, junak srečanja pa je bil angleški reprezentančni napadalec Harry Kane, ki je dosegel vse tri gole.

Za “desetico” Spursov je to že 15. zadetek v tekoči sezoni premiershipa, s čimer se je na lestvici strelcev izenačil z Mohamedom Salahom, je pa to že njegov sedmi “hat-trick” v tem koledarskem letu.

Napadalec angleške nogometne reprezentance je dosegel že 53. gol v letu 2017, tako da je pred njim samo še Lionel Messi, a bo Kane letos odigral še eno tekmo.

Prvi gol je dosegel v 7. minuti iz enajstih metrov, drugega v 69. po podaji Mousse Sissokoja, deset minut kasneje pa je dodal še tretjega za rutinirano zmago londonskega kolektiva.

Tottenham se je z zmago v gosteh pri Burnleyu povzpel na peto mesto (34 točk), toliko jih ima tudi Arsenal, Burnley je sedmi z 32-timi. V naslednjem krogu se bo četa Mauricia Pocchetina merila s Southamptonom, Burnley pa gostuje pri Manchester Unitedu.