Chelsea ugnal WBA in prekinil rezultatsko krizo

Premier Liga 12. Feb 201822:27 > 22:28
Mike Hewitt Getty Images Sport

Po dveh katastrofalnih porazih v premier ligi (gol razlika 1:7), se je Chelsea vrnil na zmagovalna pota. V 27. krogu premier lige so modri s 3:0 premagali WBA.

WBA je imel veliko nesrečo, saj se jim je napadalec Daniel Sturridge že v 3. minuti poškodoval.  Po dvoboju z Cesarjem Azpilicueto je padel na tla in ni zmogel več nadaljevati srečanja.

Chelsea je do prednosti prišel v 25. minuti, ko je Eden Hazard mrežo zatresel po odlični kombinaciji z Olivierjem Giroudom. WBA je imel najlepšo možnost za izenačenje v 57. minuti, a Salomon Rondon ni znal izkoristiti slabega posredovanja Andreasa Christensena v obrambi, dobro pa je odreagiral tudi Thibaut Courtois.

Kazen je sledila šest minut kasneje, ko se je žoga po akciji modrih odbila od Craiga Dawsona, prav na nogo Victorju Mosesu, ta pa je zadel za 2:0.

Zmago je Chelseaju zagotovil najboljši igralec tekme, Hazard, ki je mojstrsko zadel z roba šestnajstmetrskega prostora in postavil končni izid 3:0.