Stoke kaznoval nogometaša zaradi obiska nočnega kluba

Premier Liga 22. Mar 201818:48 > 19:44
Stu Forster, Getty Images

Levi bočni branilec Stoke Cityja Erik Pieters je zaradi obiska nočnega kluba večer pred tekmo 31. kroga angleške Premier lige proti Evertonu prejel kazen.

Erik Pieters je zaradi kršenja klubskega pravilnika prejel dvotedenski suspenz, plačal pa bo tudi 70.000 funtov denarne kazni.

Kljub temu, da dokaza o uživanju alkoholnih pijač ni bilo, ga strateg Stoka Paul Lambert na omenjeni tekmi z Evertonom ni uvrstil v ekipo. Lambert je novinarjem razkril, da nogometaši jasno poznajo pravila, ki velijo, da se 48 ur pred tekmo ne smejo udeleževati dogodkov, kjer strežejo alkohol.

Nizozemski reprezentant za Stoke igra od leta 2013, ko se je na Otok preselil iz PSV-ja. Od takrat je za rdeče-bele odigral 175 tekem, v svoji karieri pa si je 18-krat nadel tudi dres z nizozemskim grbom.