Shearer: City je igral nogomet, ki ga še nismo videli

Premier Liga 14. Maj 201817:26 > 17:28
Catherine Ivill/Getty Images

Legendarni angleški napadalec Alan Shearer je prepričan, da lahko Manchester City v naslednjih letih povsem zavlada v angleški Premier ligi.

Trenutno ne vidim ekipe, na katero bi stavil, da bo osvojila Premier ligo. Manchester City je v tej sezoni ostalim klubom poslal jasno sporočilo,” je po sanjski sezoni sinjemodrih, ki so kot prvi v eni sezoni osvojili 100 točk, razlagal Alan Shearer.

City je Premier ligo osvojil v sezonah 2011/12 in 2013/14, Shearer pa je prepričan, da bi lahko klub iz Manchestra v naslednjih sezonah nadaljeval z dominantnimi predstavami.

Igrali so nogomet, ki ga v Premier ligi še nismo videli. Velike ekipe trofeje osvajajo v nizu. Cityju to v preteklosti ni uspelo, zdaj pa imajo za kaj takega veliko priložnost. Lahko bi rekli, da so ostalim klubom sporočili: “Ujamite nas, če nas lahko. Srečno!”,” je še dodal Shearer.

Pep Guardiola je v Angliji še oplemenitil zbirko lovorik. Pred tem je naslove osvajal še z Barcelono in Bayernom.