Dovolj je bil en klic – Firmino olajšal odločitev

Premier Liga 29. Maj 201813:22 > 13:28
Printscreen

Liverpool je v ponedeljek potrdil prihod prve okrepitve. Na Anfield se seli Fabinho, ki je ob predstavitvi razkril, zakaj se je odločil za selitev k redsom.

Ob vseh izjavah, ki smo jih v zadnjih letih s strani nogometašev vajeni, je Fabinho razkril tudi to, kdo je odigral glavno vlogo, da se je odločil za prestop k Liverpoolu.

Ob bogati ponudbi, težki 40 milijonov funtov, je Brazilcu odločitev olajšal telefonski klic.

Pogovoril sem se s Firminom, ki ga dobro poznam iz reprezentance. Imel sem priložnost, da se pogovorim tudi s trenerjem in klubskim vodstvom, prav vsi pa so pokazali izredno željo, da se priključim Liverpoolu. To mi je vlilo veliko samozavesti, ko smo se srečali, pa je vse potekalo zelo gladko. V kontaktu smo sicer bili nekaj tednov, odločilne pogovore pa opravili pred tremi tedni,” je razkril Fabinho.

Pogovor s trenerjem in klubskimi delavci mi je veliko pomenil. Želel sem si prestopiti v klub, ki si me res želi. Ob vsem tem je bilo zelo lahko sprejeti ponudbo. Po pogovoru sem za premislek potreboval zelo malo časa, hitro sem dal svojemu zastopniku zeleno luč, da nadaljuje s pogajanji. Zelo sem srečen, ker je moja prihodnost rešena že pred začetkom prestopnega roka,” je še dodal mladi Brazilec.

Imel sem še dve resni ponudbi. O tem ne želim govoriti, saj sem že nogometaš Liverpoola,” je zaključil Fabinho.