Joe Hart išče stalni klub po 2 sezonah na posoji Cityja

Premier Liga 22. Jul 201812:58 > 13:21
Michael Regan/Getty Images

Vratar Manchester Cityja Joe Hart pravi, da bo njegova naslednja postojanka 'stalna' - raje, kot pa vnovična posoja.

31-letnik je pod Pepom Guardiolo pri Manchester Cityju zgolj enkrat samkrat stal med vratnicama od leta 2016, nato pa bil posojen v Torino in West Ham.

Prav tako ni bil vpoklican v ekipo Garetha Southgate za Svetovno prvenstvo v Rusiji 2018.

“Kar sem naredil, sem naredil v preteklih dveh sezonah, ker sem moral igrati, da bi bil vključen v Mundial. In poglejte, kje so me pozabili,” je razočarano dejal Joe Hart.

Anglež, ki mu manjka še eno leto do izteka pogodbe, je še dodal: “Izkušen sem, igral sem na najvišjem nivoju dolgo časa in storil veliko stvari za igro. Želim čutiti, da me kot igralca potrebujejo v klubu in mislim, da se lahko to zgodi samo s prestopom.”

Guardiola je dejal, da bo City poskusil najti rešitev za Harta, da bi ostal v klubu.

“Moram storiti, kar je dobro zame in mojo družino in takšno odločitev bomo tudi sprejeli. Težko bo, ampak situacijo bomo razrešili,” je odločen Hart.

Joe je trenutno s Cityjem predsezonskem turneji v ZDA. Odigral je drugi polčas na tekmi z Borussio Dortmund v Chicagu v petek, kjer so Angleži izgubili z 1-0.

Kakorkoli, Hart je šele tretji vratar v klubu za Edersonom in Claudiem Bravom z zelo malo možnostmi za igro med vratnicami angleških prvakov.

“Rad imam vse lige. To sem že pokazal. Igral sem v Serie A in bilo mi je všeč. Ni lige, ki bi jo zavrnil. Sem odprt, ampak želim storiti, kar je dobro zame v tem trenutku moje kariere in želim dati vse od sebe iz pravega razloga.”

Hart je za Anglijo odigral 75 reprezentančnih tekem, bil je prvi vratar na Evropskih prvenstvih 2012 in 2016 ter na Svetovnem prvenstvu 2014.