Milner in Mane za zmago Liverpoola proti Crystal Palacu

Premier Liga 20. Avg 201822:38 > 22:54
Mike Hewitt/Getty Images

Na zadnji tekmi 2. kroga angleške Premier lige je Liverpool v gosteh z 2:0 ugnal Crystal Palace.

Navijači so morda pričakovali napadalni nogomet z veliko zadetki, a se je domača ekipa odločila, da bo tekmo začela previdno. Liverpool je imel več želje v napadu, prvo priložnost pa je v 21. minuti zapravil Mohamed Salah, ki ni izkoristil odlične podaje Nabyja Keitaja. Le štiri minute zatem so si najlepšo priložnost na tekmi priigrali gostitelji. Po strelu Andros Townsend se je stresla prečka. Serija napadov Liverpoola je povsem ob koncu polčasa le obrodila sadove. Salah je prodrl v kazenski prostor, kjer ga je neprevidno oviral Mamadou Sakho, Michael Oliver pa je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel James Milner.

Tudi drugi polčas so bolje začeli redsi, ki so si takoj priigrali veliko priložnost, a jo je Salah vnovič zapravil. Liverpool je v nadaljevanju ob minimalnem vodstvu brez večjih težav nadzoroval potek srečaja, še vedno pa domačinom povzročal ogromno težav. V 75. minuti je sam proti vratom krenil Salah, ki ga je s prekrškom zaustavil Aaron Wan-Bissaka. 20-letnik je bil zadnji mož v obrambi Palaca, zato je prejel rdeči karton. Gostitelji so v končnici skušali ogroziti vrata Liverpoola, ob tem pa na svoji polovici začeli puščati preveč prostora. Ob koncu drugega polčasa je v protinapad stekel Salah, ki je z globinsko podajo našel Sadia Maneja. Senegalec je preigral nasprotnega vratarja in dosegel še tretji zadetek v tej sezoni.

Liverpool se je z zmago pridružil Manchester Cityju, Chelseaju, Tottenhamu, Bournemouthu in Watfordu na vrhu lestvice. Crystal Palace ima po dveh krogih tri točke. Liverpool v naslednjem krogu čaka obračun z Brightnom, Crystal Palace pa gostuje pri Watfordu.