Klub izključen iz FA Pokala zaradi 10 funtov

Premier Liga 29. Avg 201812:54 > 13:08
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Angleški nižjeligaš Litherland Remyca je bil izključen iz predvalifikacij za nastop v sklopu FA Pokala, razlog pa je bila neplačana administrativna kazen v višini desetih funtov.

Ekipa Litherland Remyca, ki igra v eni izmed amaterskih lig v grofiji Merseyside nikoli v sanjah ne bi prišel na glavne strani športnih časopisov, a danes angleški mediji o tem palčku pišejo na dolgo in široko.

BBC poroča, da je bila ekipa Litherlanda izključena iz ene izmed začetnih faz FA Pokala in to po zmagi s 4:2 proti ekipi Charnocka.

Litherland je na tej tekmi na igrišče poslal nogometaša, ki ni imel pravice do nastopa, saj je še v dresu starega kluba dobil prepoved igranja na eni tekmi, ob prihodu v nov klub pa so to izbrisali. Predhodno ta nogometaš ni plačal administrativne kazni v višini 10 funtov, zato so mu še enkrat naložili prepoved igranja na eni tekmi.

Tega vodilni možje kluba niso vedeli, zadaj pa so ostali brez nastopa v legendarnem tekmovanju. “To je velik udarec s številnimi posledicami. Sankcije za nizko administrativno kazen so zanemarljive, a se moramo veliko naučiti iz te izkušnje,” so sporočili iz Litherlanda za britanski BBC.