Kako bi Sir Alex rešil težave s Pogbajem? Z lahkoto

Premier Liga 27. Sep 201818:57 > 19:00
Getty Images/Julian Finney

Bivši nogometaš Manchester Uniteda Paul Ince verjame, da bo zvezni igralec Rdečih vragov zaradi konfliktov z Josejem Mourinhom v januarskem prestopnem roku zapustil klub.

Ince je bil del močne ekipe Uniteda pod vodstvo legendarnega Sira Alexa Fergusona in je prepričan, da bi trofejni trener po hitrem postopku rešil težave z nezadovoljnim igralcem.

Da bi se takšna situacija zgodila Siru Alexu Fergusonu, takoj bi dejal: ‘Pogba, odidi. Takoj se ga znebite.’ On ne bi dovolil, da se njegovi ekipi posmehujejo zaradi Paulovega obnašanja,” je dejal Ince in dodal:

Mislim, da je Pogbajeva usoda že odločena in bo januarja zapustil klub. Govori se, da bi Jose Mourinho želel, da odide že prej, a je malo verjetno, da bi Ed Woodward to dovolil. V tem primeru bi igralcu omogočil, da postane pomembnejši od trenerja in ostale ekipe.”

Nekdanji angleški reprezentant meni, da bi Ferguson Pogbaju prepovedal stike z novinarji.

Njegove izjave samo povečujejo zanimanje medijev, ki še slabšajo situacijo. Pogba pod Fergusonom ne bi smel dajati izjav. To, kar sedaj dela, je pravi cirkus. Če bi Paul igral 10/10 vsak teden, bi bil dosleden in koristen na terenu, potem bi mogoče imel razlog, da slabo dovori o Manchester Unitedu. A on ne igra tako. Pogba je dopustil, da je njegov osebni spor z Mourinhom prevladal nad nogometom,” je še dodal Ince.

Francoski reprezentant je prišel na Old Trafford že kot najstnik, a ga je Ferguson leta 2012 prodal Juventusu. Pogba se je vrnil v United leta 2016 v takrat rekordnem prestopu za 100 milijonov evrov. Pripeljal ga je prav Mourinho.