Sky Sports: Zaradi Brexita manj tujcev v Premier ligi

Premier Liga 13. Nov 201813:47 > 13:47
Getty images/ Laurence Griffiths

Premierligaški klubi bodo po poročanju Sky Sports v naslednjih tednih z angleško nogoometno zvezo razpravljali o predlogu zveze, ki si želi, da bi se število tujih nogometašev v Premier ligi zmanjšalo.

Trenutno imajo lahko klubi, ki tekmujejo v Premier ligi, v svojih nogoometnih vrstah tudi do 17 tujih nogometašev, medtem ko ima lahko ekipa za sezono registriranih 25 igralcev. Angleška nogometna zveza (FA) pa načrtuje, da bi v naslednjih letih zmanjšala dovoljeno število tujcev na 12, v želji, da Anglija da več priložnosti in prostora na zelenici svojim nogometašem.

Predlog zveze je posledica odločitve Velike Britanije, ki je z Brexitom zapustila Evropsko Unijo, zdaj pa se mantra domačnosti seli tudi v nogomet.

Premierligaški klubi bodo o pereči temi razpravljali v četrtek, na sestanku pa bodo morali biti prisotni predstavniki vseh 20 moštev v prvenstvu.

Ena izmed točk dnevnega reda razprave bo tudi tehnologija VAR, ki jo je Premier liga zavrnila pred začetkom te sezone.