Meščani padli na Stamfordu, L'pool skočil na vrh

Paul Kane/Getty Images

Chelsea je v derbiju 16. kroga Premier lige na Stamford Bridgu z 2:0 odpravil Manchester City in meščanom zadal prvi letošnji poraz, hkrati pa poskrbel za spremembo na vrhu lestvice, kjer je sedaj Liverpool.

Shaun Botterill, Getty Images

Chelsea se je na Stamford Birdgu na najboljši mogoči način odzval po sredinem porazu proti Wolverhamptonu in slavil proti Manchester Cityju, ki je v London prišel kot favorit in ekipa brez enega poraza v sezoni.

Sinje-modri so v prvem polčasu nadzorovali igro, vendar jim je zmanjkal zaključek. Za zgrešene priložnosti Raheema Sterlinga in Leroyja Saneja je kazen prišla v zaključku prvega polčasa, ko je domače v vodstvo popeljal N’Golo Kante.

Zadetek Francoza je v veliki meri spremenil potek dvoboja, čeprav je City v nadaljevanju napadal, a brez pravega učinka. Ko je v 78. minuti po podaji iz kota zadel še David Luiz, je bilo jasno, da se bo City težko izognil prvemu porazu v sezoni.

Po porazu zasedbe Pepa Guardiola samo še Liverpool v letošnji sezoni Premier lige ne pozna poraza in je tudi prevzel vodstvo na lestvici. City na drugem mestu za redsi zaostaja samo za točko.

Na večerni sobotni tekmi je Tottenham v gosteh z 2:0 odpravil Leicester. Za nove tri točke Londončanov sta zadela Son Heung-min in Dele Alli.