Berbatov: Upam, da bo Solskjaer dolgoročna rešitev

Premier Liga 20. Dec 201818:35 > 18:37
Alex Livesey/Getty Images

Nekdanji napadalec Manchester Uniteda Dimitar Berbatov je prepričan, da bi moral novopečeni začasni trener rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer v primeru, da se klub prebije med najboljše štiri v Premier ligi, ostati na klopi angleškega velikana.

Solskjaer dobro pozna vzdušje na Old Traffordu, saj je za rdeče vrage igral 11 let. Norvežan je med letoma 1996 in 2007 za United zabil 126 golov. Nekdanji izvrstni napadalec je po odhodu Joseja Mourinha začasno prevzel vodenje Manchester Uniteda, na klopi angleškega velikana pa bo zagotovo ostal vsaj do konca te sezone.

United je sezono začel katastrofalno. Za 20-kratne angleške prvake je to najslabši začetek Premier lige po 28 letih. Za vodilnim Liverpoolom zaostaja za 19 točk, za četrtim Chelseajem pa za 11.

United bo tudi pod Solskjaerjevim vodstvom težko prišel na prva štiri mesta, a to nikakor ni nemogoče,” je prepričan Berbatov, ki je na Old Traffordu igral štiri leta. “Če mu uspe ekipo pripeljati na mesta, ki vodijo v ligo prvakov, potem bi moral ostati na klopi tudi v prihodnje. Fantastično bi bilo, če bi United dohitel Chelsea. S tem bi tudi uprava videla, da je našla pravo osebo, ki lahko ekipo preformira in prebudi njen talent,” dodaja Bolgar.

Dimitar Berbatov, ki je z Unitedom osvojil dva premierligaška naslova, je prepričan, da si je Ole Gunnar Solskjaer priložnost na klopi rdečih vragov zaslužil že zaradi sezone 2011/12, ko je z Moldejem osvojil naslov norveških prvakov.

Le redki izbrani začnejo trenersko pot v velikem klubu. Pep Guardiola in Zinedine Zidane sta v Barceloni in v Realu najprej delovala v drugi ekipi in nato velikana popeljala do uspehov. Ole si je priložnost priigral zaradi odličnega dela na Norveškem. Tudi, če mu ne uspe zagotoviti lige prvakov, je lahko še vedno uspešen. Važno bo, kako bo ekipa izgledala na zelenici in kakšno bo vzdušje v slačilnici. Zelo pomembno je tudi, da bo imel ob sebi Mika Phelana in Michaela Carricka, kar bo igralcem zagotovilo kontiuniteto,” še dodaja Bebatov.

Svetovni mediji sicer vse od slovesa Joseja Mourinha ugibajo, kdo bo njegov “pravi” naslednik. Glavni favorit za vroči stolček naj bi bil Argentinec Mauricio Pochettino, ki trenutno vodi Tottenham. Za spurse je pred odhodom na Old Trafford igral tudi Berbatov, ki pa upa, da bo Pochettino ostal v Londonu.

Prestopil sem iz Tottenhama v Manchester United. Isto vprašanje ob tem si mora postaviti tako igralec kot trener. Ali je to priložnost, ki je ne smem zamuditi? Če realno pogledamo na vse skupaj, se zdi situacija smešna, saj je Tottenham 13 točk pred Unitedom in tako v veliko boljšem položaju. Kar se tiče mene, bi bil vesel, če Solskjaer ostane pri Unitedu, Pochettino pa pri Tottenhamu. To bi bilo dobro za vse,” meni nekdanji bolgarski napadalec.

Solskjaer bo na klopi Uniteda debitiral v soboto, ko rdeče vrage čaka gostovanje pri Cardiffu. Slednje je Norvežan neuspešno vodil leta 2014.