FA pokal: Sedmica Citya, četrtoligaš izločil Fulham!

Premier Liga 6. Jan 201916:49 > 16:53

Nogometaši Manchester Citya so se s prepričljivo zmago 7:0 proti drugoligašu Rotherhamu uvrstili FA pokala, medtem ko je Fulham svoje navijače razočaral in izgubil proti četrtoligašu Oldhamu (1:2).

Catherine Ivill/Getty Images

Sedem golov Manchester Citya in izpad Fulhama proti četrtoligašu Oldhamu sta vrhunca nedeljskega dogajanja v pokalu FA.

Sedam golova Mančester Sitija i ispadanje Fulama od četvrtoligaša Oldama obeležili su nedeljni program u FA kupu.

Londonsko ekipo bi lahko rešil Aleksandar Mitrović, a je v 85. minuti zastreljal enajstmetrovko, tri minute kasneje pa je Callum Lang poskrbel za velikanski šok in napredovanje “uharic”. Klub je nazadnje tak uspeh dosegel leta 2013, ko so izločili Liverpool, takrat še kot tretjeligaš.

Sodeč po poziciji na jakostni lestvici angleških klubov je še večje presenečenje uprizoril Barnet. Klub iz severnega Londona je trenutno 15. v National League (5. liga), a je vseeno kot gost presenetil Sheffield United, ki je v Championshipu tretji.

No, presenečenja pa ni dovolil Pep Guardiola. S svojimi sinjemodrimi se je znesel nad Rotherhamom in ga odpravil 7:0. Katalonec je na zelenico postavil najmočnejšo ekipo, z goli pa so se mu oddolžili tudi Raheem Sterling, Leroy Sane ter Gabriel Jesus.

Povratne tekme dvobojev, ki so se danes zaključili z remijem, bodo na sporedu 15. in 16. januarja.