Nor uvod v 23. krog PL, sedem golov in hattrick Jote

Premier Liga 19. Jan 201915:19 > 15:28
Clive Mason Getty Images Sport

Nogometaši Wolverhamptona in Leicester Citya so na najboljši možni način odprli 23. krog Premier League. Po zelo zanimivi končnici je končnega zmagovalca v 93. minuti s svojim tretjim golom na tekmi postavil Diogo Jota za zmago volkov s 4:3.

Domači Wolverhampton je na začetku tekme navdušil svoje gledalce in povedal najprej v 4. minuti, ko je prvič zadel Diogo Jota. Osem minut pozneje je svoj prvi gol v Premier League dosegel še branilec Ryan Bennett. Za oba zadetka je asistiral Joao Moutinho.

Domači so se v nadaljevanju tekme malce umirili in prepustili pobudo gostom, ki so imeli nekaj priložnosti, vendar jih niso znali izkoristiti.

V drugem polčasu pa se je vse skupaj obrnilo. Leicester je ekspresno hitro prišel do izenačenja, za dva zadetka so potrebovali samo štiri minute. Prvega je zabil Demarai Gray, drugega pa kar domači branilec Conor Coady in v 51. minuti se je tekma začela znova.

Sledilo je nekaj mirnih minut, na kar je gostujočo nepazljivost izkoristil z drugim zadetkom na tekmi Jota. In ko je že dolgo kazalo na domačo zmago je po podaji s prostega strela z glavo zadel Wes Morgan in se odkupil za napako pri tretjem zadetku.

Vendar kljub rezultatu 3:3 zadetkov še ni bilo konec. Leicester je v zaključku poizkušal priti do še kakšne priložnosti, a so se opekli. V 93. minuti so namreč izgubili žogo in domači so krenili v protinapad. Na desni je žogo prejel Raul Jimenez jo podal pred vrata, kjer je bil povsem sam Jota, ki je dosegel hattrick in premagal nemočnega Kasperja Schmeichela.