Redsi pobegnili Cityju, Arsenal ukrotil terierje

Alex Livesey, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so v 26. krogu Premier lige na Anfieldu s 3:0 odpravili Bournemouth, s čimer so se znova vrnili na prvo mesto prvenstvene razpredelnice.

Liverpool je z zmago poskrbel za (pre)potreben mir v svojih vrstah in Manchester Cityju znova ušel za tri točke. Sinje-modre v nedeljo čaka derbi 26. kroga Premier lige proti Chesleaju (ob 17:00 v živo na SK 1).

Redsi so na Anfieldu povedli v 24. minuti, ko je Sadio Mane z glavo zadel iz nekaj metrov, čeprav se je zdel, da je bil James Milner pri podaji morda v prepovedanem položaju.

Na 2:0 je povišal Georginio Wijnaldum v 34. minuti, potem ko je po podaji Andyja Robertsona lobal vratarja Bournemoutha Arturja Boruca.

Liverpool je v 48. minuti dokončno odločil srečanje, ko se je svojega zadetka številka 17 v letošnji sezoni Premier lige veselil Mo Salah. Žogo mu je pustil Roberto Firmino, tako da sijajnemu Egipčanu s približno sedmih ali osmih metrov ni bilo težko zatresti mreže gostov.

Arsenal je po porazu proti Manchester Cityju znova gosttoval, vendar tokrat prišel do zmage proti Huddersfieldu z 2:1.

Crystal Palace in West Ham United sta se razšla brez zmagovalca (1:1), Cardiff je v gosteh z 2:1 odpravil Southampton, Watford je bil pred svojimi navijači uspešen proti Evertonu (1:0), Manchester United pa je na prvi tekmi kroga s 3:0 v gosteh prepričljivo slavil proti Fulhamu.