FIFA preiskuje (ne)plačilo odškodnine za Emiliana Salo

Premier Liga 27. Feb 201916:32 > 16:54
Alex Pantling/Getty Images

Zimski prestopni rok je vsekakor najbolj zaznamovala letalska nesreča in posledična smrt Emiliana Sale, kar je zagotovo ena izmed najbolj žalostnih nogometnih zgodb v zgodovini. Ker bi moral Cardiff za Argentinca odšteti rekordno odškodnino, je bilo hitro jasno, da se zadeva ne bo hitro umirila.

Valižanski klub bi moral za Argentinca, ki za Cardiff nikoli ni uspel zaigrati, odšteti rekordnih 15 milijonov funtov. Prvi obrok bi morali Valižani že nakazati, a do tega še ni prišlo.

Nogometna zveza Walesa je prestop Emiliana Sale potrdila že pred časom, kar pomeni, da je igralec dejansko postal član Cardiffa. To pomeni, da je Nantes upravičen do odškodnine iz pogodbe. Ker se Cardiff ni držal dogovora, bo zadevo raziskala FIFA.

Cardiff bo spoštoval zapisano v pogodbi in poravnal zneske, ki so dogovorjeni. A najprej želimo, da s epreiskava tragičnega dogodka zaključi in razišče do konca. Nadaljnji komentarji za zdaj niso potrebni,” sporočajo iz Cardiffa.