City spet na vrhu, rdeči vragi do zmage po preobratu!

Premier Liga 2. Mar 201917:54 > 17:55
Stu Forster, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v 29. krogu Premier lige v gosteh z 1:0 premagali Bournemouth in se vrnili na vrh lestvice.

Aktualni prvaki imajo po zmagi na svojem računu 71 točk in so za vsaj 24 ur znova skočili na vrh lestvice. Pred Liverpoolom, ki ga jutri čaka mestni derbi z Evertonom, imajo dve točki naskoka.

Sinjemodrim je zmago priigral Riyad Mahrez, ki je v 55. minuti zadel po podaji Davida Silve. Alžirec je v igro vstopil v 45. minuti, ko je zamenjal poškodovanega Kevina De Bruyneja.

City je bil vseh 90 minut gospodar na zelenici. Gostje so bili pri žogi kar 82-odstotkov igralnega časa, proti vratom češenj pa sprožili kar 16 strelov. Domači so ostali brez strela na gol Edersona.

Zelo razburljiva je bila predvsem tekma med Manchester Unitedom in Southamptonom. Rdeči vragi so do polnega izkupička prišli po preobratu, tekma pa je postregla s kar petimi goli (3:2).

Gostitelji so bili nevarnejši tekmec, v 26. minuti pa so povedli svetnikiDavida de Geo je v 26. minuti z evrogolom matiral Yann Valery. 0:1 je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Rdeči vragi so v drugi polčas krenili odločno in do izenačenja prišli v 53. minuti, ko je z 20 metrov krasno zadel Andreas Pereira. Le šest minut zatem so gostitelji prišli do popolnega preobrata. Zadel je Romelu Lukaku, ki je kot kaže našel strelsko formo.

V 75. minuti so gostje poskrbeli za nov šok na Old Traffordu. Za novo izenačenje je poskrbel James Ward-Prowse, Southampton pa nato ni zdržal do konca. Junak Uniteda je bil Lukaku, ki je v 88. minuti zadel za 3:2.

Zmaga domačih bi lahko bila še bolj prepričljiva, saj je Paul Pogba v sodniškem dodatku zgrešil enajstmetrovko.

Oglejte si vse rezultate in lestvico Premier lige.