Agüero in B. Silva zrežirala nove tri točke Citya

Premier Liga 30. Mar 201915:31 > 15:42

Nogometaši Manchester Citya so odprli 32. krog premiershipa iz v gosteh z 2:0 odpravili Fulham. Varovanci Pepa Guardiole so se s tem vrnili na vrh razpredlnice.

Sinjemodri so si v prvem polčasu ustvarili malo morje priložnosti in bi lahko že ob polčasu odločili zmagovalca. Zadeli so “le” dvakrat, pri obej golih pa sta lepo sodelovala Sergio Agüero in Bernardo Silva.

Mrežo domačih je City načel že v 5. minuti, ko je Argentinec podal Silvi, 22 minut kasneje pa mu je Portugalec vrnil uslugo in mu namestil žogo za (končnih) 0:2.

Mreži sta v drugem polčasu mirovali, sicer pa so nogometaši Citya zmago posvetili nedavno preminulemu Bernardu Halfordu, ki je klub dolga leta vodil kot predsednik.

City vodi s 77 točkami, sicer ga utegne jutri Liverpool, po domači tekmi s Tottenhamom, prehiteti, toda redsi (trenutno 76 točk) bodo imeli tekmo več. Fulham najverjetneje čaka ponovna selitev v Championship, kamor bo šel zagotovo tudi Huddersfield.