Yaya Toure se je opravičil!

Premier Liga 4. Nov 201610:42 > 10:44
Nils Petter Nilsson/Ombrello/Getty Images

Nogometaš Manchester Cityja Yaya Toure se je klubu javno opravičil zaradi neprimernih in žaljivih komentarjev njegovega zastopnika Dimitrija Seluka. Reprezentant Slonokoščene obale je bil zaradi spora s trenerjem Pepom Guardiolo iz ekipe odstranjen avgusta.

Pep Guardiola je pred nekaj časa povedal, da za 33-letnega Yayo Toureja v ekipi ne bo prostora, dokler se nogometaš in njegov zastopnik ne opravičita zaradi neprimernih izjav. Španec zato izjemnega vezista ni prijavil v ekipo za Ligo prvakov.

“Zaradi nesporazumov iz preteklosti, bi se rad opravičil – v mojem imenu in v imenu tistih, ki me zastopajo – vsem v klubu. Izjave niso predstavljale mojega mišljenja o klubu in o ljudeh, ki v njem delajo. Do Manchester Cityja čutim veliko spoštovanje in klubu želim le najboljše. Ponosen sem, ker sem del tega kolektiva in ker smo skupaj pisali zgodovino. Rad bi še naprej pomagal Cityju, verjamem, da smo lahko še uspešnejši. Živim za nogomet in rad bi zabaval navijače,” je Toure objavil na svojem uradnem Facebook profilu.

Dimitri Seluk, Tourejev zastopnik, je avgusta rekel, da je Guardiola ponižal Toureja, to pa ni bila njegova edina izjava uperjena proti španskemu strokovnjaku. Španec je na to odvrnil: “Kot trener ne morem razumeti, da ko igralec ne igra, samo govori, govori in govori z mediji.”

Toure je svojo zadnjo tekmo za City odigral 24. avgusta, ko so se sinjemodri merili z romunsko Steauo v kvalifikacijah za Ligo pvrakov.