Redsi preživeli Newcastle – pritisk (znova) na Cityju

Bryn Lennon/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so v 37. krogu Premier lige na gostovanju pri Newcastlu na zelo zanimivem obračunu slavili s 3:2 in tako ohranili možnosti, da se veselijo naslova prvaka. Manchester City v ponedeljek gosti Leicester (ob 21:00 v živo na SK 2).

Klub iz Anfielda je dvakrat vodil, z zadetkoma Virgila van Dijka in Mohameda Salaha, vendar so se srake v obeh primerih uspele vrniti in prek Christiana Atsuja in Salomona Rondona izid izenačile.

Na koncu je Divock Origi v 86. minuti prinesel veliko zmago gostom, ki bodo vsaj do ponedeljka in obračuna med Manchester Cityjem in Leicestrom vodilni klub Premier lige s 94 točkami, dvema več od drugouvrščenih meščanov. Newcastle je na 14. mestu z 42 točkami.

Redsi so dobro odprli dvoboj na St. James Parku in v 13. minuti povedli prek Van Dijka. Visoki branilec je sijajno skočil na podajo Alexandra-Arnolda iz kota in žogo iz sedmih metrov zabil v mrežo.

Veselje gostov ni trajalo dolgo, saj je Atsu v 20. minuti izenačil na 1:1. Newcastle je izpeljal akcijo po desni strani, od kjer je Matt Ritchie poslal ostro podajo v kazenski prostor do Rondona, vendar je njegov udarec na golovi črti z roko zaustavil Arnold. Sodnik je pustil prednosti, saj se je žoga odbila do Atsuja, ki je zatresel mrežo redsov za izenačenje na 1:1.

Zgolj osem minut kasneje se je znova tresla mreža domačih. Arnold je znova lepo podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu Salah in zadel z desnico. Do konca prvega polčasa bi se izid še lahko spremenil, vendar je domače zaustavila prečka, goste pa Martin Dubravka.

Na novo spremembo rezultata je bilo potrebno počakati do 54. minute, ko je Rondon v mrežo Liverpoola pospravil odbito žogo. Jurgen Klopp je nove težave dočakal v 73. minuti, ko so Salaha po trku z Dubravko iz igrišča odnesli na nosilih. Namesto njega je v igro prišel Origi, ki je, kot se je kasneje izkazalo, postal pravi joker nemškega trenerja.

Ravno Belgijec je poskrbel za pomembno zmago Liverpoola, potem ko je v 86. minuti odlično skočil na predložek še enega rezervista Xherdana Shaqirija in s pomočjo branilca domačih Jamaala Lascellesa postavil končni izid.

Liverpool bo v zadnjem krogu doma gostil Wolverhampton, Newcastle pa bo gostoval pri Fulhamu.