United v novo sezono z motivom trojne krone

Premier Liga 16. Maj 201911:01 > 11:04
manutd.com/Printscreen

Moštvo Manchester United in opremljevalec Adidas sta v sodelovanju predstavila nove drese kluba, ki bodo v prodaji od 16. maja. Navdih nove in sveže preobleke kluba je legendarna trojna krona iz leta 1999.

Točno 20 sezon nazaj, leta 1999, je Manchester United pod vodstvom Sira Alexa Fergusona prišel do trojne krone. United je v svoji najboljši sezoni osvojil naslov angleškega prvaka, dobil FA Pokal in v nepozabnem finalu na stadionu Camp Nou zmagal v Ligi prvakov.

Čudežni povratek Uniteda v sodnikovem dodatku proti Bayernu tistega leta je eden izmed glavnih motivov in navdihov, na rokavih sta zapisani minuti zadetkov za zmago: 90+1 in 90+3.

Na dresih so tudi datumi zmage proti Newcastlu v finalu FA pokala, kot tudi datum zmage proti Tottenhamu, s katero si je United takrat zagotovil naslov angleškega prvaka.

Vratarski dres je bil izdelan po vzoru tistega, ki ga je v šampionski sezoni nosil legendarni Peter Schmeichel.