Sturridge in Moreno zapuščata Anfield

Premier Liga 4. Jun 201918:13 > 18:28
Clive Rose/Getty Images

Daniel Sturridge in Alberto Moreno bosta zapustila nove Evropske klubske prvake. Konec letošnjega junija se jima izteče pogodba.

Daniel Sturridge je k Liverpoolu prišel januarja 2013 iz Chelseaja, leto in pol kasneje pa se je iz Seville k Redsom preselil še levi bočni branilec Alberto Moreno.

Sturridge je za Liverpool dosegel 67 zadetkov na 160. tekmah. Najboljša sezona za 29-letnega Angleža je bila sezona 2013/14, ko je v Premier Ligi dosegel 21 zadetkov. Pogoste poškodbe in huda konkurenca v napadu sta bila razloga, da je vse večkrat obsedel na klopi. V pretekli sezoni je igral na 27 tekmah ter dosegel štiri zadetke.

“Morda se zdi, da se je v tem klubu izgubil. Toda on je pravi vodja slačilnice. Je pameten, ima zaupanje soigralcev in ni ga strah spregovoriti naglas, ko misli, da je to potrebno. Izvrstno se je tudi ujel z mladimi nogometaši”, je povedal Jurgen Klopp.

Pet let pa je na Anfieldu preživel Alberto Moreno. Največ nastopov za Redse je zbral v prvih dveh sezonah, ko je bil standardni član začetne enajsterice. V letošnji sezoni pa je igral zgolj na 5ih tekmah.

“Alberto je oseba, katere osebnost se izraža na zelenici. Vselej je poln življenja, energije ter pozitivnega razmišljanja. Vem, da v tej sezoni ni igral toliko, kot si je želel. Toda njegov doprinos ekipi ni nepomemben. On je nogometaš najvišjega svetovnega razreda.”, je dejal Klopp.