URADNO: Arsenal dobil športnega direktorja

Premier Liga 9. Jul 201917:12 > 17:14
Shaun Botterill/Getty Images

Nekdanji nogometaš Arsenala, Brazilec Edu Gaspar je bil imenovan za novega športnega direktorja kluba iz Emiratesa.

41-letni Brazilec je imel doslej službo pri nogometni zvezi Brazilije, vendar je le to pustil po finalu Copa Americe, zaradi nove službe pri Arsenalu.

Edu Gaspar je nekdanji vezist topničarjev, za katere je igral v obdobju med leti 2001 ter 2005. Na Emiratesu pa bo tokrat deloval kot športni direktor.

“Arsenal je imel vedno posebno mesto v mojem srcu in zelo sem vesel, ker sem se vrnil. Imamo dobro ekipo, zelo talentirane igralce in komaj čakam, da pomagam s svojim znanjem ekipi, da postane še boljša,” je dejal Edu.

Bivši vezista će imati ulogu u koordinaciji rada kompletnog sportskog sektora, uključujući i skauting službu, a sve u cilju poboljšanja tima.