Klopp brez okrepitev: "Velika moštva ne menjajo!"

Clive Brunskill Getty Images Sport

Glavni trener Liverpoola Jürgen Klopp je prepričan, da je njegov klub sprejel pravo odločitev, ko v zadnjih izdihljajih angleškega poletnega prestopnega roka v svoje vrste ni pripeljal zvezdniških okrepitev.

Michael Regan, Getty Images

Edina novinca v vrstah aktualnega evropskega klubskega prvaka sta mladeniča Sepp van den Berg in Harvey Elliott, kot tudi rezervni vratar Adrian.

Velike ekipe preteklosti, pa ne mislim zdaj trditi, da smo mi velika ekipa, saj bo to jasno šele čez nekaj let, so skupaj ostale dolgo časa in niso potrebovale zamenjav. Ne primerjam nas z Barcelono izpred petih ali šestih let, a oni so takrat ostali skupaj. Nov igralec je prišel, a na koncu so igrali isti kot prej,” je v svojem slogu dejal nemški strateg Jürgen Klopp.

“Poglejmo le Manchester United iz leta 1992, koliko časa so oni ostali skupaj? Naredili so nekaj menjav, ko je Eric Cantona ostarel in takrat so pripeljali Van Nisterlooyja ali kaj podobnega. Zmagovalnih ekip ne menjaš.”

Liverpool bo prvi premierligaški obračun v tej sezoni odigral na Anfieldu, nasprotnik bo povratnik v elito Norwich City, tekmo si boste lahko ogledali tudi na programih Sportkluba!