Osramočeni Allardyce se vrača v Premier ligo

Premier Liga 23. Dec 201619:11 > 19:18
Dan Mullan/Getty Images

Potem ko je po aferi s svetovanjem pri prestopih hitro končal z delom angleškega selektorja, se Sam Allardyce vrača v Premier ligo. Na klopi Crystal Palacea bo zamenjal Alana Pardewa.

Pri Crystal Palaceu so se nedavno zahvalili Alanu Pardewu, ki ga je odnesla serija slabih rezulatov londonskega kluba (ena zmaga na zadnjih enajstih tekmah). V klubu so imeli pred začetkom sezone visoke ambicije, omenjala se je celo Evropa, vendar je realnost le nekoliko drugačna, saj Palace čaka težka bitka za obstanek – trenutno zaseda 17. mesto.

Pardewa bo na klopi nasledil zloglasni Sam Allardyce, ki je pred začetkom kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2018 v Rusiji sedel na klop angleške reprezentance, a tam ostal pičlih 67 dni. Odnesla ga je afera o svetovanju pri prilagajanju pravil glede prestopov igralcev, v katero je bil vpleten.

Big Sam je lansko sezono pred izpadom rešil že Sunderland, tudi letos pa se v Premier ligo očitno vrača s podobno nalogo, le z drugim klubom.