Defoe zaustavil Liverpool, City do zmage z desetimi

Premier Liga 2. Jan 201715:57 > 17:53
Ian MacNicol/Getty Images

Jermain Defoe je iz dveh enajstmetrovk dosegel dva gola in svojemu Sunderlandu prinesel točko proti Liverpoolu. Manchester City je že v prvem polčasu ostal brez izključenega Fernandinha, a vseeno prišel do pomembne zmage proti Burnleyu.

Na Stadionu luči je Liverpool prekinil niz štirih zaporednih zmag. Stala jih je neprevidnost v svojem kazenskem prostoru, saj so domačim podarili kar dve enajstmetrovki, ki ju je izkoristil prvi strelec črnih mačk Jermain Defoe. Za Liverpool sta zadela Mane in Sturridge, slednji pa je ob koncu spet zapustil zelenico zaradi poškodbe.

Manchester City je imel veliko težav z Burnleyem, ki je od 32. minute naprej na Etihadu igral z igralcem več. Zaradi nevarnega štarta z dvema nogama je bil izključen današnji kapetan Cityja Fernandinho. V nadaljevanju je Guardiola v igro poslal Silvo in Aguera, ki sta prinesla prepotrebno kreativnost v igro domače zasedbe. Gael Clichy je s svojim prvim golom na Etihadu povedel svojo ekipo v vodstvo, kmalu zatem pa je Aguero povišal na 2:0. Burnley se je v igro vrnil prek Meeja, v samem zaključku nekajkrat nevarno zapretil, a ni uspel priti do izenačenja.

Do zmage je prišel tudi WBA, ki je po preobratu s 3:1 ugnal Hull City. Zanesljivo je z zmago nad Southamptonom (3:0) do treh točk prišel Everton, pri kateremu je blestel Romelu Lukaku.